28  NIEDZIELA  ZWYKŁA

15 10 2017r.

 

 

1. Dziękuję tym mieszkańcom Krzywej, od szkoły do końca, którzy wczoraj pracowali przy cmentarzu i na parkingu. Cieszę się, że tak wiele osób zaangażowało się w to dzieło. Bóg zapłać! Myślę, że troska o piękny wygląd cmentarza jest wyrazem wiary w to, że nasze ciało jest Świątynią Ducha Świętego i po śmierci oczekuje na zmartwychwstanie. Przypominam również, że wszelkie kradzieże, śmiecenie na cmentarzu jest profanacją miejsca poświęconego i zachowaniem niegodnym człowieka. Przypominam również, że wszelkie prace na cmentarzu powinny być wcześniej uzgodnione z proboszczem. Informuje o tym regulamin cmentarza umieszczony na tablicach umieszczonych na cmentarzu.

2. Młodzież naszego Gimnazjum w ubiegłą niedzielę zebrała do puszek papieskich 986 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i młodzieży!

3. W środę po wieczornej Maszy św. będzie Nowenna do bł. ks. Romana połączona z nabożeństwem różańcowym. Po tym nabożeństwie na wikarówce będzie spotkanie dla osób zainteresowanych osobą i nauczaniem św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach szczególnie tych pochodzących z naszej diecezji. Składka będzie przeznaczona na misje.

5. Nasza Parafia zakwalifikowała się do programu DECYDUJESZ POMAGAMY organizowanego przez TESCO. Jest możliwość dofinansowania spotkania kolędowego organizowanego już od kilku lat w Domu Ludowym w Czarnej Sędz. By to się stało trzeba otrzymane żetony po zakupach w jakimkolwiek sklepie TESCO wrzucić do pojemnika przy kasach tylko i wyłącznie w sklepie TESCO w Ropczycach. Zachęcamy do głosowania na nasze wspólne kolędowanie, które planujemy na styczeń 2018 roku.

6. Kartki na wypominki znajdują się na ołtarzu Matki Bożej. Wypominki będą tak jak w ubiegłe lata listopadowe i roczne.

7. Msze św. w przyszłym tygodniu będą tylko o 1700.