8  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 05 2018 r.

 

 

1.                Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Błagajmy Pana Boga o dary Ducha Świętego potrzebne do owocnego chrześcijańskiego życia. Dziś kończy się czas wypełnienia obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej.

2.                Dziś w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. Módlmy się w intencji tych dzieci, by przez całe życie odważnie kroczyły za Panem Jezusem. Serdecznie dziękuję ks. Rafałowi za przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentu Pokuty i Eucharystii. Podziękowanie kieruję również do rodziców za troskę o życie religijne dzieci, Panu Organiście, Panu Kościelnemu i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości. Dzieci komunijne będą przeżywać biały tydzień. Proszę rodziców o zorganizowanie bezpiecznego dowozu dzieci na wieczorną Mszę św.

3.                Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę 1000 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

4.                Dziś przeżywamy rocznicę święceń biskupich Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Pasterza w czasie Mszy św. i podczas nabożeństwa majowego.

5.                Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o: 700, 10 00 i 18 00. Zachęcamy do uczczenia Matki Bożej.

6.                W piątek (25 maja) zapraszamy na wieczorną Mszę św. wszystkie Mamy. Po Mszy św. dzieci z podstawówki w Czarnej uczczą Dzień Matki stosownym programem.

7.                Na przyszłą sobotę od 800 planowane jest sprzątanie cmentarza i parkingu. Prosimy mieszkańców Krzywej od szkoły do końca o podjęcie trudu tej posługi. Proszę o włączenie się w te prace jak największej liczby parafian. Jeśli nie będzie dobrej pogody sprzątanie przesuniemy na następną sobotę.

8.                Msza św. w sobotę będzie tylko o 18 00, w pozostałe dni tygodnia o 630 i o 1800.

9.                Sołtys Czarnej będzie przyjmował podatek w poniedziałek 21 maja od 1600 w domu Sołtysa.