2 NIEDZIELA ADWENTU

10 XII 2017r.

 

 

1. Proszę Radę Parafialną o odebranie z zakrystii i dostarczenie do wszystkich domów w naszej parafii kalendarza na 2018 r. Umieszczone są tam również wszystkie dane adresowe oraz informacje o kancelarii parafialnej. Niech ten symboliczny dar przyczyni się do jeszcze większej więzi między nami. Przy tej okazji dziękuję Radzie Parafialnej za organizowanie prac w parafii oraz wszystkim, którzy pozytywnie odpowiadają na te prośby. Bóg zapłać!

2. Dziś w całej Polsce modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

3. W środę po wieczornym nabożeństwie zapraszam na spotkanie osoby zainteresowanych postacią i nauczaniem św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę Szkolne Koła Caritas z podstawówek będą rozprowadzać świece wigilijne: małe po 5 zł i duże po 12 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na wypoczynek dzieci w Myczkowcach.

5. Również w przyszłą niedzielę po Mszach młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z naszego gimnazjum będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na pomoc choremu dziecku z naszej parafii. Proszę docenić pracę i pomysłowości młodzieży oraz nauczycieli, którzy się nimi opiekują.

6. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach, aby w ten sposób dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i do spowiedzi, która będzie 20 grudnia.

7. Chrzty w grudniu są planowane na św. Szczepana. Proszę zapisać dzieci do chrztu. Przypominam, że przy zapisie konieczny jest cywilny akt urodzenia dziecka.

8. Msze św. w przyszłym tygodniu będą tylko o 1700.

9. Pan Organista będzie roznosił opłatki wigilijne:

·          poniedziałek - Krzywa począwszy od Lipia

·          wtorek - Krzywa począwszy od Porąb Krzywskich.